Täppisteadus implantoloogias

Populaarsed asjad või nähtused on väga harva tekkinud eelmisel päeval, pigem ikka aeganõudva arendusfaasi, katsetuste ja enesetõestamise tulemusel. Hambaimplantoloogias on läbi käidud pikk tee, mis muidugi ka jätkub, kuid praegused lahendused võimaldavad piisavalt personaalset efektiivsust ja mugavust, mida sugugi alati pole võimalikuks peetud.

Hambaravi ja implantoloogia ei erine mitmes mõttes ühestki teisest tehnoloogia segmendist – nii turu kui ka üksikisikute nõudlus konkurentsi, innovatsiooni, kiiruse ja mugavuse järele hoiab pidevas sõiduvees ning sunnib kaasas käima kõige uuemate arengutega. Lisaks eelistame me ju alati ka personaalset lähenemist ja meeldivat suhtumist, olgu tegu hambaravikliiniku, automüügisalongi või sisustuspoega. Muret tekitav olukord hammastega alates hambakivist kuni suuremat taastamist nõudvate töödeni välja ei jäta soovijat õnneks kitsaste valikute küüsi, vaid pakub laia võimalust kliinikute, arstide ja lahenduste näol.

Implantoloogia kuulub hambaravis ühe kõige suuremat taastamistööd nõudva valdkonna alla, kus meditsiin ja bioloogia kohtuvad esteetikaga ning ilmselt pole midagi sellist, mille täpsust ja sobivust inimene sõna otseses mõttes kõige paremini tunda suudaks. Hambaimplantoloogias on viimase paarikümne aasta jooksul toimunud tohutu areng kõikides aspektides, mille tulemusel patsient endale lõpuks uued ja ilusad hambad saab – seda nii materjalide ja disaini kui ka sellele eelneva mõõtmise puhul, mis ülima täpsusega uute hammaste asukoha kindlaks määrab. Sestap on niigi üsna kompleksses valdkonnas täiesti põhjendatult jala ukse vahele saanud kõik ümber sõna “nuti” koonduv.

Innovatsioon Lõuna-Koreast

Paljude maailma hambaarstide eelistatuimaks valikuks kujunenud MegaGeni hambaimplantaadid pole tegelikult verivärske lahendus, vaid juba enam kui kümneaastase arendustöö tulemus. Lõuna-Koreast, kus paigaldatakse enim implantaate maailmas elanike kohta, pärit innovatiivsed meditsiinilised titaanimplantaadid on nüüdseks kasutusel ka üle 70 implantatsiooni pakkuvas hambaravikliinikus üle Eesti, mille põhjuseks peavad hambaarstid ise lõunakorealaste ja eestlaste sarnast vastuvõtlikkust uudsetele lahendustele.

Hambaimplantaatide disain jaguneb makro- ja mikrodisainiks, millest makro hõlmab implantaadikruvi kuju ja ehitust, mikro aga kruvi pinna töötlemist. Mõlema osas on MegaGeni puhul tegemist innovatiivse lahendusega. Inimese luuline materjal on paraku erineva tihedusega ning maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks pole implantaadi kruvi ehitus ja kuju sugugi väheoluline, vaid kriitilise tähtsusega. Varasemad implantaatide lahendused üksnes paari-kolme erineva variandi kujul sellist täpsust kahjuks ei võimaldanud.

Tähelepanuväärselt on MegaGeni implantaadid saanud Clean Implant Foundationi pisteliste kontrollide tulemusel puhta implantaadi sertifikaadi ja seda mitmel järjestikusel aastal. See tunnustus tähendab, et hambaimplantaat ei kanna endaga jääkaineid, mis inimorganismile hiljem probleeme võiksid põhjustada.

Kiirus – mitte ainult kärsitu soov

Kiirus ei ole implantoloogias mitte ainult inimlik eelistus, vaid oluline patsiendi heaolu ja efektiivse tulemuse näitaja. Hambaimplantaadi paigaldamise võimalus kohe pärast probleemse hamba eemaldamist vähendab oluliselt trauma ja komplikatsioonide tõenäosust. Tänapäevased lahendused võimaldavad ravi aega kohati ka raskematel juhtudel 4–6 nädalani lühendada, endise poole aasta asemel. Eelistatud stsenaarium – inimene tuleb kliinikusse katkise hambaga ning lahkub uue hambaga – on MegaGeni implantaatide ja seda toetava tarkvara abil võimalik!

Suunatud kirurgia implantatsioon

Sama tootja loodud implantatsiooni planeerimistarkvara R2Gate kasutab oma digitaalse süsteemi ja piisava know-how abil ära kõiki kaasaegseid võimalusi, et paigaldada hambaimplantaadid maksimaalse täpsusega. Patsiendi jaoks tähendab see olulist võitu mugavuse ja aja kokkuhoiu osas ning mis sama oluline – aitab vähendada hirme implantaadi paigaldamise ees. Digitaalse süsteemi abil on eksimisvõimalus alati oluliselt väiksem kui vaid manuaalselt mõõtes. Protseduuriliselt kogutakse patsiendi implantatsiooni konsultatsiooni ajal patsiendi kohta kogu vajalik informatsioon virtuaalselt kokku röntgenseadme, suusisese skanneri ning 3D-fotokaamera abil. Seejärel leitakse R2Gate’i abil implantaadi jaoks parim positsioon kõiki aspekte arvestades, mis omakorda aitab saavutada implantaadi hea stabiilisuse. Pärast sobiva plaani kinnitamist prinditakse 3D-printeri abil välja kirurgiline suunakape, mis tagab, et implantaat saavutab täpselt selle positsiooni, nagu planeeriti. “Ülimugav, võtab stressi vähemaks. Seda kasutades tunnen, et olen palju paremini ette valmistatud ja tean täpselt, mida ma tegema hakkan. See teeb tegutsemise palju lihtsamaks,” ütleb K3 Hambaravi kliiniku hambaarst dr Kristina Saarepera.

  • Täpne ja kiire protseduur. Võimaldab saavutada planeeritud implantaadi kirurgilise positsiooni igal operatsioonil.
  • Proteetikast lähtuv implantaadi positsioon. Võimaldab planeerida ette ka proteetika ja lihtsustada implantoloogi/ proteesiarsti järgmist etappi.
  • Meelerahu patsiendile ja arstile. Šablooniga töötamine vähendab riske ja pakub meelerahu nii arstile kui ka patsiendile.
  • Digital Eye väldib üllatusi ja aitab alati saavutada hea primaarstabiilsuse. Kasutades luu morfoloogia värvikodeeritud analüüsi, saab hõlpsasti tuvastada nähtamatuid luustruktuure, mis võimaldavad vältida ohtusid ja aitavad saavutada implantaadi hea primaarstabiilsuse.
  • Kiirem protseduur – ühe-päeva-implantaat. Võimaldab paigaldada prefabritseeritud individuaalse krooni/silla kohe pärast implantatsiooni. Kiire ja ilus tulemus.

Artikkel ilmus Eesti Ekspressi lisas Clinic 17.02.2021

Jagamine on hoolimine

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kõik postitused

Digitaalne hambaravi
Digitaalne hambaravi

Digitaalsed trendid hambaravis

Hambaravi on viimase kümnendi jooksul läbi teinud palju muutusi – ja me näeme neid ka

Suuhügieen

Hambapesu tehnika

Kas Sina tead, milline on õige hambapesu tehnika? Suukool jagab soovitusi, mis on hästi lahti

Hambaravi soovitused

Hambapasta – fluoriidiga või ilma?

Fluoriid on looduses leiduv mineraal, mis hambapastas sisalduvana aitab vältida hambaaukude teket. Liiga suurtes annustes

Laste hambaravi

Suuhingamine

Kui nohu ja ninakinnisus kimbutavad last sagedasti ning suu kaudu hingamisest saab harjumus, võib lapsel

Laste hambaravi

Varajane ortodontiline ravi

Varajane ravi on lõualuude arengut ja kasvu suunav ortodontiline ravi, mis tehakse vahetuvas hammaskonnas (kui suus on nii piima- kui ka jäävhambaid), enamasti vanuses 6-10 aastat.

Laste hambaravi
Tööpakkumised

Hambaarst

K3 Hambaravi sõbralik kollektiiv ootab endaga liituma osalise või täiskoormusega hambaarsti. K3 Hambaravi kliinik Tallinna

suuhügieen
Suuhügieen

Suuhügieeni ABC

Katkised hambad pole paratamatus, millega tuleb leppida. Korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen on koos hambasõbraliku toitumisega

Hambaravi soovitused

Mis on sedatsioon?

Sedatsioon on anesteesia meetod, mille puhul patsiendile manustatakse veenisiseselt ravimeid, mis tekitavad unisust, muudavad rahulikuks

Tervislik toitumine
Tervislik toitumine

Hambasõbralik toitumine

Hambad hakkavad lagunema, kui toit on liiga magus, janu korral juuakse muid jooke peale vee