Valminud lühifilm kutsub noori hambaarsti juurde

Uuringutest teame, et Eesti inimeste hammaste tervis ei ole kõige parem. Hambaravi on kulukas teenus ja kahjuks ei jõua hambaarsti juurde sageli need, kes seda kõige rohkem vajaksid ehk kelle hambad on kehvemas seisus.

Küll aga ei pea hambaravi kalliduse pärast muretsema lapsed ja mitte seetõttu, et kulud tuleb katta nende vanematel, vaid põhjusel, et alla 19-aastastele lastele ja noortele on hambaravi Eestis tasuta. Maksta tuleb vaid 5 eurot visiiditasu.

Miks siis on nii, et ka laste hambad ei ole tihti korras? Kui tegu on väikelastega, võib põhjuseid otsida puudulikust hammaste hooldusest (vanemad ei jälgi laste hambapesu rutiini või ei aita lapsel hammaste harjamise tehnikat õigesti selgeks õppida) või ebatervislikest toitumisharjumustest (näiteks ei peeta toidukordade vahel vajalikku 3-tunnist pausi või tarbitakse liigselt suhkrurikkaid toite-jooke).

Teismeliste noorte probleem seisneb aga selles, et esile kerkivad muud huvid ja arsti juures käimine kipub jääma unarusse. Kuna hambaravi on kulukas, siis võib see noorele inimesele hiljem kätte maksta, kui ta teismelisena ei kasuta ära suurepärast võimalust oma hambaid tasuta ravida.

Just sel põhjusel on Tartu Ülikooli hambaarstitudeng Mia Marii Märks koos suutervise töögrupiga valmistanud lühifilmi, mis on mõeldud 16-19-aastastele noortele. Filmi peamine eesmärk on utsitada neid noori hambaarsti juurde minema, kel see on unarusse jäänud. Film saadetakse koolidele üle Eesti.

Loodame, et film jõuab õige publikuni ning olukord Eesti noorte suutervisega muutub ajas järjest paremaks.

Jagamine on hoolimine

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kõik postitused

Hambapesu abivahendid, hambavaheharjad
Suuhügieen

Hambapesuvahendite arsenal

Hea suutervise aluseks on regulaarne puhastusrutiin – hammaste pesemine kaks korda päevas fluoriidi sisaldava hambapastaga.

Digitaalne hambaravi
Digitaalne hambaravi

Digitaalsed trendid hambaravis

Hambaravi on viimase kümnendi jooksul läbi teinud palju muutusi – ja me näeme neid ka

Suuhügieen

Hambapesu tehnika

Kas Sina tead, milline on õige hambapesu tehnika? Suukool jagab soovitusi, mis on hästi lahti

Hambaravi soovitused

Hambapasta – fluoriidiga või ilma?

Fluoriid on looduses leiduv mineraal, mis hambapastas sisalduvana aitab vältida hambaaukude teket. Liiga suurtes annustes

Laste hambaravi

Suuhingamine

Kui nohu ja ninakinnisus kimbutavad last sagedasti ning suu kaudu hingamisest saab harjumus, võib lapsel

Laste hambaravi

Varajane ortodontiline ravi

Varajane ravi on lõualuude arengut ja kasvu suunav ortodontiline ravi, mis tehakse vahetuvas hammaskonnas (kui suus on nii piima- kui ka jäävhambaid), enamasti vanuses 6-10 aastat.

Laste hambaravi
Tööpakkumised

Hambaarst

K3 Hambaravi sõbralik kollektiiv ootab endaga liituma osalise või täiskoormusega hambaarsti. K3 Hambaravi kliinik Tallinna

suuhügieen
Suuhügieen

Suuhügieeni ABC

Katkised hambad pole paratamatus, millega tuleb leppida. Korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen on koos hambasõbraliku toitumisega

Hambaravi soovitused

Mis on sedatsioon?

Sedatsioon on anesteesia meetod, mille puhul patsiendile manustatakse veenisiseselt ravimeid, mis tekitavad unisust, muudavad rahulikuks

Digitaalne hambaravi

Täppisteadus implantoloogias

Populaarsed asjad või nähtused on väga harva tekkinud eelmisel päeval, pigem ikka aeganõudva arendusfaasi, katsetuste

Tervislik toitumine
Tervislik toitumine

Hambasõbralik toitumine

Hambad hakkavad lagunema, kui toit on liiga magus, janu korral juuakse muid jooke peale vee